Inspirace Camillou Engman.
Možná to tak nebude vypadat, ale i tentokrát jsem háčkovala takřka free. Pokud si totiž přečtete Camillin návod na háčkování zviřátek, záhy zjistíte, že je naprosto vágní. V podstatě jediné, čeho se dá chytnout, je úvodní pokyn, že se spojí tři řetízková oka a dál se háčkuje pevným okem podle chuti a fantazie. Někde je třeba přidávat hodně, někde méně, po chvíli se začne ubírat, zpočátku víc, potom jen tak trochu. Abych to shrnula: Na obrázku vidíte sice jednoho Ingmara, ale já uháčkovala nejméně tři. Co jsem uháčkovala, to jsem po chvíli vypárala a metodou pokus omyl jsem se dopracovala až k tomu, co je níže na fotkách. Nejhorší byly ruce a nohy, protože zvládnout tímto postupem dva co nejpodobnější páry končetin je fakt makačka.
P.S. Ingmar se pochopitelně jmenuje po Ingmarovi Bergmanovi. Chtěla jsem na Camillinu počest něco švédského a Ingmar bylo to první švédské jméno, které mě napadlo.
Myslím, že jsem se do Ingmara zamilovala, ale vzhledem k tomu, že mám obě ruce levé, pochybuju, že bych si vytvořila jeho dvojče, achich :-( :-) ale třeba až budu velká, tak se mi zadaří a budu mistrem háčku :-D
OdpovědětVymazatA do té doby se můžete chodit kochat sem: http://www.flickr.com/photos/morran/sets/49198/
OdpovědětVymazatIngmar je skvely, mohla byste prodavat na Fleru!
OdpovědětVymazatJéžiš, jen to ne! 1) Tím tempem výroby bych si nevydělala ani na slanou vodu. 2) Nejsem autorkou nápadu. Vůči Camille Engman by to nebylo fér; dost na tom, že byla ochotná dát k dobru popis práce a fotky.
OdpovědětVymazatTo je fakt, nedoslo mi, ze je napad z jine hlavy. Tak uz jedine na Fler nalakat Camillu, aby bylo kde utracet.
OdpovědětVymazatEva
Camilla Engman ty svý zviřátka prodávala u sebe na webu... (A nebyly zrovna dvakrát laciný - tuším kolem 100 € za kus - ruční výroba se holt cení - a zaprášilo se po nich....)
OdpovědětVymazat