• Home
  • O mně
    • Rozhovor Generace 21
    • Rozhovor Fler Mag
    • Ona Dnes
    • Rozhovor na blogu Lenky Veverkové
  • Recepty
    • Sladká jídla
    • Slaná jídla
  • Kurzy

inspiromat banalit

Jak jste si mohli povšimnout podle galerie, kterou mám tady na blogu vlevo dole, dávám výběr svých fotek na Flickr. On je vám ten Flickr taková ošemetná věc (asi jako všechno na internetu). Aby se o vašich fotkách vůbec někdo dozvěděl, musíte dát o sobě vědět. Děje se tak prostřednictvím skupin, do kterých se přihlásíte a vkládáte do nich své fotky. Když se někomu nějaká líbí, nechá vám nejspíš u ní komentář nebo vám napíše, případně si vás přidá mezi své kontakty. A vy to oplácíte. Prostě sociální síť.

Z toho samozřejmě vyplývá, že skupin je na Flickru jako hub po dešti. Mnoho jich je naprosto obskurních, s velkým množstvím členů, tudíž stálým přívalem fotek, které administrátoři nestíhají (nebo nechtějí) jakkoli regulovat, tudíž se z těchto skupin stává stoka pro veškerý odpad.

Jsou tam ale také skupiny, které si jejich administrátoři a moderátoři hýčkají, starají se o ně, fotky do skupiny pečlivě vybírají a zvou mezi sebe lidi s podobnou krevní skupinou. Pár takových by se našlo i v mém profilu a já jsem ráda, že v těchto skupinách jsem, protože jsem v nich našla fotky a fotografy, od kterých se můžu něco naučit. Prostě si rozšiřuji obzory.

Nedávno jsem dostala pozvání do skupiny, která mě opravdu chytla. Vlastně mě chytl její koncept. Fun Scavenger Hunt je projekt, který na Flickru rozjela osoba vystupující pod nickem Firefighter’s Wife. Podstata skupiny je jednoduchá: je stanoveno osmdesát témat a úkolem člena je udělat fotky na jednotlivá témata, přičemž jednu fotku je možné použít jen jednou a nesmí se sahat do archivu (minimálně do archivu starého několik let...).

Musím říct, že mě to ohromně baví! Vymýšlet, jak by se to které téma dalo ztvárnit nebo jakým způsobem zachytit ty neobyčejnější věci. Samozřejmě mě u některých témat napadne, že takovou fotku už mám, a jsem v pokušení ji použít, ale zároveň si řeknu, jestli to není skvělá záminka pokusit se jít na věc jinak.

Fun Scavenger Hunt pro mě není jen osmdesát fotek na osmdesát témat, ale také osmdesát fotografických cvičení, ke kterým bych se za normálních okolností nepřinutila.

Napadlo mě udělat tady ze svých fotek takový seriál, kde kromě fotky a tématu budu moci zmínit i okolnosti vzniku fotky nebo další "zákulisní" informace, které by mohly být zajímavé. Materiál do začátku mám, ale nevylučuji, že bude docházet k výpadkům, proto případné pauzy omluvte. První díl bude v pondělí!

Připadá mi, že mi minulý týden jen tak protekl mezi prsty.

V práci byla spousta práce, denně jsem jela tak kolem osmi devíti stran. Večer jsem si připadala jako vygumovaná. Měla jsem pocit, že kdyby se mě někdo večer zeptal, jestli chci jablko, nebo hrušku, asi bych se rozplakala z toho, že nejsem schopná zapojit mozek a tuto poměrně jednoduchou volbu udělat.

Moje kamarádka po mně v této situaci chtěla seznam věcí, které bych chtěla pod stromeček. Byla jsem tak vyflusaná, že jsem se zmohla pouze na požadavek hrnce z IKEA. Ale ta úleva, že nemusím na stránku IKEA a tam něco hledat a vstřebávat informace...

Poprvé se mi stalo, že mi agentura neproplatila fakturu. A jak jsem pochopila, i ta další bude mít zpoždění.

Proti tomu se zase pochlapil soud a poslal mi peníze s pouhým jedenapůlměsíčním zpožděním.

Začala jsem kupovat dárky na vánoce. V mém případě to je poněkud složitější, protože kromě vánoc musím vyřešit i dárky k trojím narozeninám. Po skončení sedmiletého vztahu se Střelcem jsem si říkala, fajn, aspoň se už nebudu muset nervovat a vymýšlet další dárek, jenže bingo! Kocourek je Střelec taky. Holt mi jsou asi souzený. Což ale znamená, že opět nakoupím hromadu dárků a teprve při balení se budu rozhodovat, jestli ten který je k Ježíšku, nebo k narozeninám. Takže je jasný, že se jen musím usmívat, když si někdo stěžuje, jak je těžký vymyslet dárky k vánocům. Měl by si to vyměnit se mnou, já v období kolem vánoc musím nápadama přímo hýřit! A když je člověk na účtu v mínusu, tak to teprve jede fantazie na plné obrátky.

A jelikož je tento článek o ničem, nebudu se zmiňovat o svém kocourkovi nádherném, protože tím by byl rázem o NĚČEM, a já bych pak musela vymýšlet nový nadpis. A to teda ne!

První dokument v historii, který pomohl osvobodit nevinného muže odsouzeného na smrt.

„The Thin Blue Line“ neboli „Tenká modrá linie“ je výraz, který se používá pro označení policie – tedy těch, kteří chrání tu tenkou hranici mezi civilizovanou společností a anarchií.

V roce 1988 natočil americký dokumentarista Errol Morris film o vraždě dallaského policisty Roberta Wooda z roku 1976. Obžalován z ní byl osmadvacetiletý Randall Adams. Stalo se tak na základě svědectví šestnáctiletého Davida Harrise, který vypověděl, že Adams Wooda zastřelil poté, co Adamsovi došel v autě benzín, zastavil Harrise, jehož auto (kradené) poté zastavila policejní hlídka. Harris také policii dovedl k autu, které se na místě činu vyskytlo, a k vražedné zbrani. Oproti tomu Adams tvrdil, že o vraždě nic neví, protože ho Harris vysadil doma dvě hodiny před tím, než k vraždě došlo. Soud se později přiklonil k Harrisově verzi a poslal Adamse na smrt (v roce 1980 byl trest změněn na doživotí). Spokojeni mohli být všichni – veřejnost, policie i soudy.

Errol Morris natočil film, který je fascinující, nikoli však senzacechtivý. Na kameru nechává vypovídat hlavní aktéry příběhu, Adamse, Harrise (tou dobou též ve vězení za jinou vraždu), policisty, soudce. Každý líčí případ ze svého pohledu a čím déle je posloucháme, tím méně pravděpodobné se zdá, že by Adams mohl být opravdu vrahem. Spíše je člověkem, který byl ve špatnou dobu na špatném místě a stal se obětním beránkem těch, kteří volali po spravedlnosti. Randall Adams jedenáct let prohlašuje, že je nevinný, a jedenáct let myslí na ten jeden večer, který mu změnil život.

I když soud rozhodl, že vrahem byl Adams, mnozí jsou předsvědčení, že vraždil Harris. Z úst Adamsových obhájců dokonce zazní, že navzdory přesvědčivějším důkazům proti Harrisovi byl odsouzen Adams, protože Harris jako nezletilý nemohl být odsouzen k smrti. A byla to také Harrisova slova v závěru filmu (viz video), která přiměla texaský odvolací soud, aby případ vrátil k dallaskému okresnímu soudu, který nakonec v roce 1989 rozhodl o Adamsově propuštění.

Randall Adams byl tedy po jedenácti letech na svobodě – bez omluvy nebo odškodnění. Po propuštění zažaloval režiséra Morrise, že ve filmu využil jeho životní příběh.

David Harris nebyl nikdy v souvislosti s případem vraždy Roberta Wooda obžalován. V roce 2004 byl popraven za vraždu spáchanou v roce 1985.

Morrisův dokument se v době svého vzniku považoval za novátorský, protože se snažil nabídnout několik pohledů na jednu událost. K tomu přispěla i hraná část – rekonstrukce výpovědí a událostí inkriminovaného večera. Za tento postup byl režisér také kritizován a zazněly hlasy, že jeho film vlastně není vůbec dokument, což byl i důvod, proč nebyl (k velkému překvapení kritiků) nominován na Oskara za nejlepší dokumentární film.

The Thin Blue Line (1988). Režie: Errol Morris. Hudba: Philip Glass.

Původně publikováno na blogu iDnes.
Pro módní řetězec H&M mám slabost, a to rovnou z několika důvodů.

Zaprvé dělá oblečení, ve kterém se může dobře cítit i třiatřicetiletá. Oblečení na volný čas není infantilní, oblečení do práce není jak pro paní s odrostlými dětmi. Sleduje módní trendy a není předražené. Ano, vím, že vyrábějí v Číně a dalších asijských zemích, ale pokud nakupujete v řetězcích, Číně se nevyhnete tak jako tak. (Z tohoto důvodu si to u mě rozházela Zara, která svůj úspěch odstartovala tím, že vyráběla v Evropě, čímž se jí dařilo dopravovat zboží do obchodů podstatně dříve než konkurenci. V době, kdy začaly prosakovat informace o nehumánních podmínkách výroby oblečení v Asii pro evropské značky, oháněla se Zara tím, jak oni dávají Evropě práci. Celkem jsem jim věřila, než jsem si u nich koupila kalhoty, které měly visačku Made in Bangladesh...)

Zadruhé má H&M skvělý systém velikostí. Běžně u nich nakupuji velikost S nebo 38, někdy, když se střihu zadaří, i 36. Co si budeme povídat, každá ženská ví, že visačku s velikostí na ní nikdo zkoumat nebude, ale ten pocit, že mám velikost S, je velmi... příjemný. Fakt nechápu, že na to další firmy nepřišly už dřív. Proto ne úplně ráda nakupuji u Italů, protože jejich systém číslování je posunutý, běžně mám velikost 42, čímž překračuji psychologickou hranici velikostí začínajících čtyřkou, a to v mém podvědomí znamená velký průšvih! A nenechám si vysvětlit, že to je úplně to samé jako 38, je tam čtyřka a basta.

Zatřetí H&M zavedlo před pěti lety tradici najímání proslulých návrhářů na vytvoření limitované kolekce. Obchod prospěšný pro obě strany. Řetězec si zahraje na někoho, kdo módě fakt rozumí, a přitáhne do obchodů lidi, kteří jím možná opovrhují, ale na originály od těchto es módy nemají. Návrháři do novin prohlásí, jak se jim s řetězcem krásně spolupracovalo, jak je překvapila profesionalita, ble ble ble. A plebs jako já je nadšen, že návrhář sestoupil z módního Olympu, aby kus svého génia předal lidu.

Začtvrté se tato akce s návrháři odehrává kolem mých narozenin. Rok co rok tedy sleduji, jaké známé jméno letos H&M najalo, jestli se tak náhodou nebude rýsovat nějaký ten dárek pro mě. Vyšlo to na mé třicátiny, kdy jim kolekci dělala Stella McCartney, a vyšlo to i letos, kdy se v obchodech H&M objevilo oblečení nesoucí značku Comme des Garçons.

Ach ti avantgardní Japonci... Pro ně mám slabost... (Teda hned po Vivienne Westwood!) A zcela neavantgardní košile je doma...v bílé... :-)

Tak už je to zase tady. Od 14. prosince bude v platnosti nový jízdní řád a s ním řada novinek.

Cena každé jízdenky za obyčejné jízdné (a tím i cena zákaznických jízdenek odvozených z obyčejného jízdného) vzroste o 2 Kč, půjde tedy o průměrné zvýšení o zhruba 7,5 % odpovídající očekávané inflaci. To bude ale částečně kompenzováno řadou nových bonusů. To jsou tedy změny pro ty, kdo jezdí vlakem nepravidelně (přibližně čtyři procenta cestujících).
Jaké změny ale nastanou po nás, kdo jezdíme vlakem mnohem, mnohem častěji? Schválně jsem si srovnala ceny čtvrtletních jízdenek na trati dlouhé 56 km. Ve 2. třídě se dosud platilo 5550 Kč (není započítána žádná sleva – většina cestujících má ale In-kartu a slevu 25 %), od nového jízdního řádu to bude 5698 Kč. No, jisté zvýšení to je, ale pořád únosné. Mnohem větší překvapení ale čeká v 1. třídě – dosavadních 6660 Kč se v polovině prosince rázem změní na 8547 Kč, což je nárůst o 28 %.

Tak nevím. Chtějí České dráhy vypudit pravidelné cestující z 1. třídy? Spíš se mi zdá, že je chtějí přinutit zakoupit si za pěkných 21 000 Kč síťovou aplikaci In-gold, díky které se dá v síti Českých drah jezdit 1. i 2. třídou neomezeně. V důsledku se ušetří, ale když máte dát za lístek na vlak jednorázově pěticifernou sumu začínající dvojkou, to se vám ruka s platební kartou lehce cuká. Tím spíš na konci roku před vánocemi. Je fakt, že si mnozí nejspíš koupí 13. prosince čtvrtletní jízdenku ještě za starý tarif, aby něco málo ušetřili. Tím ale otázku nákupu In-gold odsunou jen o tři měsíce. Kolem poloviny března se tedy dá očekávat zvýšený zájem o aplikaci In-gold (podle nového tarifu se vyplatí již pravidelně dojíždějícím ze vzdálenosti 45 kilometrů pro 1. třídu a 71 km pro 2. třídu), a tudíž i zvýšený příliv prostředků do kasy Českých drah. Tomu říkám panečku marketing.

Také byl dokončen koridor mezi Prahou a Ostravou, díky čemuž bude možné urazit tuto trasu za dobu kratší než tři hodiny (2 hodiny 59 minut). Skvělé! Navíc Pendolina budou vyjíždět z pražského hlavního nádraží. Ještě lepší! Tyto zprávy mě natolik ohromují, že si ani nevšimnu toho, že držitelé zákaznických karet budou platit rovných sto korun za místenku místo dosavadní osmdesáti šesti.

Jak jsem se ale dozvěděla na stránce
www.zelpage.cz, České dráhy by měly zavést ještě další inovaci: na nejvytíženější páteční spoje SC Pendolino nebude na místenku platit žádná sleva, tudíž se budou platit dvě stovky zákazník nezákazník. Podotýkám, že tato zpráva je neověřená, České dráhy ji odmítly komentovat s odkazem na tiskovou konferenci naplánovanou na 24.11., ale na stránce svého e-shopu zrušení výhod na vybrané spoje pro držitele In-karty anoncují.

Přijde mi to poněkud nehorázné: když jsem si kupovala aplikaci In-gold, byla sleva na místenky na SC jednou z výhod – teď, v průběhu platnosti aplikace, se podmínky náhle mění.

Zároveň si nemohu pomoci, ale tento přístup Českých drah nelze nazvat jinak než vydíráním. Koneckonců pokud chcete už v současné době cestovat odpoledne do Ostravy (pokud možno na hlavní nádraží), nemáte prakticky jinou šanci než Pendolinem. Z vlastní zkušenosti vím, že páteční spoje mohou být vyprodány již několik dnů předem, ve čtvrtek obvykle seženete několik posledních míst. A teď se bude v pátek tedy cestovat ještě s příplatkem 200 Kč? Tak jen doufám, že za ty dvě stovky budou v jedničce alespoň funkční toalety a já nebudu muset dávat pětikačku za toalety na ostravském hlavním nádraží jako v poslední době...

Původně publikováno na blogu iDnes.


Také jste si doteď jako já mysleli, že se smalt používá tak maximálně na nádobí?

Smalt. Kdo by ho neznal. Smaltované hrnce, smaltované hrnečky od babičky, se kterými jsme chodili na borůvky, smaltované korále. Tím končí moje fantazie, co se využití smaltu týče.

Jak ale ukazuje výstava před ostravskou Novou radnicí, dá se smaltování využít i ve velkoformátovém umění. V rámci druhého ročníku akce Smalt Art Vítkovice dostalo patnáct výtvarníků možnost vypořádat se s výzvami techniky, která je v tomto rozsahu typická spíše pro průmyslový provoz.

Poslední dubnový týden tedy začala výše uvedená patnáctka – David Vávra, Aleš Lamr, Aleš Ogoun, Rudolf Brančovský, František Hodonský, Ivan Komárek, Miroslav Malina, Aleš Knotek, Daniel Balabán, Lenka Vilhelmová, Zdeněk Tománek, Jan Tichý, Berenika Ovčáčková, Daniel Krejbich a Marek Sibinský – pracovat ve vítkovické smaltovně na svých dílech a od začátku října se může veřejnost podívat, jak tento úkol zvládli.

Připadá mi jako hodně velká škoda, že akce zůstala veřejnosti mimo Ostravu prakticky utajena. Já osobně jsem na ni narazila zcela náhodou minulý víkend, když jsem se vydala k radnici udělat pár nočních fotek. To, že byli pro akci získáni lidé jako David Vávra nebo Aleš Lamr, tedy ti, kteří jsou mediálně více či méně známí, by jistě bylo zárukou toho, že by byl Smalt Art atraktivní nejen pro skalní příznivce umění. Nehledě na jedinečnost celé aktivity, protože Ostrava je jedním z pouhých tří míst na světě, kde se něco takového dá vzhledem k potřebnému technickému zázemí vůbec provést. Ostravo, prosím, prosím, udělej příštímu ročníku lepší propagaci!!!

Budete-li se tedy vyskytovat do konce listopadu v Ostravě, zajděte se na vystavené smalty na Prokešovo náměstí podívat. Můžete to klidně zvládnout předtím, než vyrazíte na Stodolní (nebo klidně i potom, ale to budete fakt frajeři!) – výhodou výstavy pod širým nebem je neomezená otvírací doba... Menší díla jsou vystavena ve výstavní síni ve 4. patře radnice, bohužel se mi ale nepodařilo dohledat, jak mají otevřeno.

Pro ty, co to do té doby Ostravy nestihnou, tady mám slideshow z vystavených smaltů.








Původně publikováno na blogu iDnes.

Já říkám ano!

Zejména pokud ráda fotí, neboť v kuchyni se nachází spousta zajímavých věcí, které může objektivem zaznamenat.

Čekali jste ode mě snad něco jiného? ;-)

P.S. Kliknutím na fotky se dostanete do mého alba na Flickru.


In the kitchen Tea time In the kitchen In the kitchen In the kitchen In the kitchen In the kitchen In the kitchen Cutlery Cutlery Cutlery

Já musím mít holt pořád něco extra. Jiní slaví své narozeniny proudy šampaňského, já jsem je oslavila zhruba tak dvěma sty kubíky vody, které vytekly z prasklé přípojky do kanalizace (v lepším případě) či pod dům (v případě horším).

Neděle a pondělí byly skutečně veselé dny.

Nejdřív mě potěšil vodař, který zjistil obrovskou spotřebu vody, cifru si zapsal a šel dál. Ještě že máme zvídavého souseda, který pořád pobíhá kolem svého právě stavěného domu, jinak bych nic nevěděla a dostala bych pak nad fakturou z VaK asi infarkt.


Pak mě potěšil instalatér, který by onu havárii opravil, ale nemá nikoho, kdo by rozkopal naši koupelnu, aby se on mohl dostat k prasklé trubce.

Následně mě velmi pobavili v České pojišťovně, kde jsem pro jistotu havárii nahlásila, kdyby se náhodou narušila statika domu. Dozvěděla jsem se, že jejich pracovník přijde situaci nafotit do pěti dnů - na můj dotaz, jestli mám být jako těch pět dnů bez vody, se pracovnice linky pro hlášení škod dlouze odmlčela a pouze mechanicky zopakovala, že by bylo lepší, aby se na to nejdřív podíval jejich pracovník.

Takže jsem vše nafotila, kopáči se sehnali, instalatéři trubku vyměnili a vodu pustili. Nikdy bych nevěřila, jak skvostný pocit je moci spláchnout záchod!

Jen mi tu euforii kazí to, že na jaře bude potřeba vodovodní trubky vyměnit kompletně, tudíž rozkopat celou koupelnu... Nechci... Nee...
A že prej rozhořčený články nebudou... Budou! Jestliže vidíte tento článek, je to neklamným znamením jedné jediné věci: internet mi doma přes veškerou snahu a množství rad ze všech stran stále nejede. Ale já se nedám. Mám kocourka, který teď zcela jistě sedí u mého roztomilého Dellu a snaží se Vistám domluvit, že by mě mohly pustit na net, abych mohla pracovat a likvidovat své dluhy nebo aspoň dát na Flickr nějakou tu fotku. Prosííím!
Dnešní díl se zkomoleninami v hlavní roli.

Pamatuji se, jak jsem byla svého času nadšena z rádia Limonádový Joe a z přístupu moderátorů k češtině. Přišlo mi nesmírně vtipné, jak internetu říkali interfernet a tak vůbec komolili, co se dalo. Ovšem jen do doby, kdy interfernet říkal každý druhý, ba co víc, někteří už snad zapomněli slovo internet a říkali interfernet v jednom kuse.

To je myslím hlavní úskalí zkomolenin. Hranice mezi tím, co je vtipné, nápadité a novátorské, a tím, co je trapné a ohrané, je v jejich případě velice tenká.

Je pak ale neštěstí, když se ve vašem okolí nachází osoba, která není schopná posoudit, že tuto hranici již překročila. Pro mě tak byla noční můrou moje bývalá šéfová, která nedomlouvala termíny, ale termity, a k obědu měla zásadně poblivku. Což o to, poblivce by se možná dalo i vyhnout, ale pokud člověk pracoval jako překladatel a tlumočník, byl termitům šéfové vystaven při každém kroku.

Z podobného soudku je i přidávání přípony -oš ke zcela nevinně znějícím slovům. Nejznámější je asi ve variantě dobroš místo dobrá, ale mnozí kreativci ji jsou schopni fláknout k jakémukoli slovu. Párkrát mě napadlo, jestli za tím není jakási podvědomá touha oněch osob mluvit portugalsky, ale to by se museli nejdřív naučit, že výslovnost by v tomto případě byla -uš! :-)
Asi začnu věřit horoskopům. Takovým těm v novinách a časopisech, jak se jim všichni smějí, ale přitom si je každý čte. Co kdyby. Mně jeden takový předpověděl, že v roce 2008 zažiji doslova zemětřesení v soukromém životě. Pobavilo mě to a v duchu jsem si řekla: No jasně.

Stejně tak bych si ťukala na čelo, kdyby mi někdo před sedmi osmi měsíci řekl, že potkám své mužské alter ego, úžasného chlapa, se kterým se budu vznášet na růžovém obláčku. A že prožiji hrozný strach a budu plakat. Kvůli němu. A že budu kvůli němu jezdit přes půl republiky a nakonec spolu budeme bydlet. A abych nezapomněla, že toho chlapa potkám tady na blogu.

Dnes to je přesně půl roku, kdy jsem poprvé vystoupila v Ostravě na nádraží, kde na mě čekal spolublogger Radek Bednařík s kyticí žlutých růží, čímž pro nás dva začala lovestory hodná telenovely. (Kdo ji ještě nezná, najde ji v odkazech pod článkem.)

Každá telenovela ale potřebuje svá dramata, i ta naše. Po třech měsících romantického ťuťu ňuňu oťukávání jsem se ocitla v situaci, kterou jsem do té doby nezažila: Radek skončil v nemocnici a já nevěděla, co dělat. Měla jsem o něj příšerný strach. Měla jsem strach o nás. Paradoxně přesně v té samé době mě Radek požádal, abych s ním žila, a já poprvé v životě na podobnou prosbu přikývla. Bez zaváhání.

Hledání bytu pro mě byla za daných okolností hotová terapie. Nebylo nic lepšího než po večerech procházet realitní servery a vybírat a vybírat a nemyslet na nic jiného než na metry čtvereční, balkóny, patra a zařízení. Hlavně nemyslet na to, jak je asi teď Radkovi. Mé hledání mělo úspěch. Dva dny po Radkově propuštění z nemocnice jsme se stěhovali do pronajatého bytu v centru Ostravy.

Teď mám tedy dva domovy. Jeden, z něhož dojíždím do práce, a jeden, v němž na mě čeká můj kocourek Radek. A já jen doufám, že časem budu mít domov jen jeden. Ten ostravský.


Tak a je to tady – půlrok našeho vztahu utekl jako voda a lhal bych, kdybych řekl, že to byl fádní půlrok. Naopak!

Můžu říci, že jsem dosud nepotkal ženskou, se kterou bych si tak po všech stránkách rozuměl. Jinak řečeno – je to super v posteli i mimo ni :-).

Musím přiznat, že dosud největší vzrůšo našeho vztahu jsem (bohužel) způsobil já, resp. můj pobyt v nemocnici. Byl to dost hrozný pocit – vědět, že se někdo kvůli mně může tak trápit, že ho to dovede až k pláči….

Ale zároveň to mně, a myslím, že i Aničce, strašně moc dalo, a jestli tohle byla jedna z oněch krizí, kterou lidé při společném soužití prostě musí překonat, pokud spolu chtějí zůstat, tak myslím, že můžu s klidem říci, že to s našim vztahem neotřáslo – naopak.

I po půl roce se mi pořád stává, že se úplně zarazím – je vůbec možný, že mám takový štěstí? Že po všech těch letech hledání, nenacházení a lízání si ran potkám někoho takového. Někoho, kdo dá mému životu úplně jiný rozměr. Někoho, kdo mi ohromně pomůže (a možná ani neví, jak moc) procházet životem s mnohem větším klidem a mnohem menší bolestí.

Takže děkuju moc, Aničko!

P.S. Jo – a kdybys to náhodou nevěděla, tak tě miluju! :-)

Původně publikováno na blogu iDnes.
  • Starší příspěvky →
  • ← Novější příspěvky

O mně

Anna Bednaříková
Pletu, šiju, vařím, peču, fotím.

Facebook

Archiv

  • ►  2018 (1)
    • ►  srpna (1)
  • ►  2015 (14)
    • ►  září (2)
    • ►  července (2)
    • ►  května (2)
    • ►  dubna (3)
    • ►  března (1)
    • ►  února (2)
    • ►  ledna (2)
  • ►  2014 (41)
    • ►  prosince (1)
    • ►  listopadu (1)
    • ►  října (11)
    • ►  září (4)
    • ►  srpna (3)
    • ►  července (3)
    • ►  června (3)
    • ►  května (3)
    • ►  dubna (5)
    • ►  března (2)
    • ►  února (2)
    • ►  ledna (3)
  • ►  2013 (34)
    • ►  prosince (2)
    • ►  listopadu (3)
    • ►  října (3)
    • ►  září (6)
    • ►  srpna (1)
    • ►  července (1)
    • ►  června (4)
    • ►  května (2)
    • ►  dubna (4)
    • ►  března (3)
    • ►  února (3)
    • ►  ledna (2)
  • ►  2012 (43)
    • ►  prosince (5)
    • ►  listopadu (4)
    • ►  října (4)
    • ►  září (2)
    • ►  srpna (10)
    • ►  července (2)
    • ►  června (3)
    • ►  května (2)
    • ►  dubna (2)
    • ►  března (6)
    • ►  února (1)
    • ►  ledna (2)
  • ►  2011 (132)
    • ►  prosince (1)
    • ►  listopadu (5)
    • ►  října (7)
    • ►  září (6)
    • ►  srpna (16)
    • ►  července (17)
    • ►  června (10)
    • ►  května (30)
    • ►  dubna (13)
    • ►  března (9)
    • ►  února (7)
    • ►  ledna (11)
  • ►  2010 (157)
    • ►  prosince (18)
    • ►  listopadu (12)
    • ►  října (10)
    • ►  září (6)
    • ►  srpna (9)
    • ►  července (20)
    • ►  června (11)
    • ►  května (15)
    • ►  dubna (14)
    • ►  března (15)
    • ►  února (13)
    • ►  ledna (14)
  • ►  2009 (179)
    • ►  prosince (12)
    • ►  listopadu (15)
    • ►  října (11)
    • ►  září (11)
    • ►  srpna (14)
    • ►  července (23)
    • ►  června (21)
    • ►  května (20)
    • ►  dubna (14)
    • ►  března (12)
    • ►  února (11)
    • ►  ledna (15)
  • ▼  2008 (109)
    • ►  prosince (18)
    • ▼  listopadu (11)
      • Fun Scavenger Hunt
      • O ničem
      • The Thin Blue Line
      • Jako chlapci
      • České dráhy nově, lépe. Fakt?
      • Smart Smalt Art
      • Ženská patří do kuchyně!
      • A bude hůř
      • Hasta la Vista, baby!
      • Slova, která nemám ráda III.
      • Blogoláska
    • ►  října (10)
    • ►  září (7)
    • ►  srpna (6)
    • ►  července (14)
    • ►  června (8)
    • ►  května (8)
    • ►  dubna (5)
    • ►  března (8)
    • ►  února (6)
    • ►  ledna (8)
  • ►  2007 (20)
    • ►  prosince (8)
    • ►  listopadu (5)
    • ►  října (7)

Rádi jste si přečetli

  • Sweettoothday - pišingr
    Sweettoothday speciálně pro Yrenaisnu. Vždycky jsem si myslela, že pišingr je cosi jako piškot.  Z omylu mě vyvedla kamarádka, která Pischi...
  • Cena montáže kuchyně IKEA (Černý Most)
    Nechci z Inspiromatu dělat nějakou poradnu pro spotřebitele, ale jelikož posledních pár týdnů jsem měla co do činění s návrhem, dopravou a m...
  • Sweettoothday - melasový koláč
    Na Vánoce jsem pekla pepparkakor, zůstala mi po něm v lednici takřka plná láhev zlatého sirupu. Na štědrovečerního kapra mi zůstala památ...
  • Platýs
    V souvislosti s avizovanou stavbou domu podle návrhu Jana Kaplického se objevil zajímavý jazykový úkaz. Připomíná vila svým tvarem platýze ,...
  • Seznam receptů - sladká jídla
    Bábovka Banánové brownies Banketletter Berliner Luft (dort) Berliner Luft (pěna) Bezinkové želé Biskupský chlebíček Bolas de Berlim...
  • Seznam receptů - slaná jídla
    Bramboračka  Bramborový salát s křenem Cizrna na paprice Cuketový salát s lískovými ořechy  Červená čočka s tamarindem Dýňová polévka ...
  • Sweettoothday - pasteis de nata
    Pasteis de nata (jednotné číslo je pastel de nata) jsou košíčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem ne nepodobným pudinku. Pocházejí ...
  • Smalt Art 2011 - Jitka Svobodová
    Kouř IV (62 xx 62 cm)
  • Sweettoothday: pudinkový koláč s jahodami
    Custard je jedním z anglických slov, pro které se hodně obtížně hledá český ekvivalent. V zásadě to je pudink. Zapomeňte ovšem na tu pod...
  • Vlakem do Londýna
    Během Open House Praha se mi má souputnice Magda zmínila, že se v létě chystá do Londýna na výstavu Alexandra McQueena. Netušila, jakého bro...
  • Domovská stránka
Created by ThemeXpose. All Rights Reserved.