Jedním z nejhnusnějších pocitů, které znám, je dotknutí se molitanu. V tu chvíli mi po zádech přejede mráz, celá se otřesu, no fuuuj. Kromě těchto fyzických vjemů ale existují i podněty zcela verbální, které na mě mají naprosto molitanoidní účinek. Ovšem zatímco molitanu se snažím vyhýbat jako čert kříži, některým slovům se tak snadno vyhnout nejde. Následující (průběžně doplňovaný) výčet berte proto jako jakési varování: pokud v konverzaci se mnou zazní, nedivte se mému rozmrzelému výrazu.
1. Zdrobněliny. Přiznávám, je to mé trauma z dětství. Konkrétně
z mateřské školky Sluníčko, kde se dítě bez konexí nemohlo dostat do posledního, předškolního oddělení, takže jsem musela tvrdnout ve
2. oddělení, přestože jsem oproti ostatním byla poněkud napřed - uměla jsem číst, psát i počítat, jen podstatu vyjmenovaných slov jsem ještě úplně nechápala a myslela, že slovo princezna by mohlo mít něco společného se vzorem „hrad“, prostě mi to pasovalo... Při jedné aktivitě, kdy jsme měli popsat, co je na obrázku, jsem se já aktivní blbec přihlásila s tím, že „Pes leží u boudy.“, což ale bylo vyhodnoceno jako nesprávná odpověď, protože „Pejsek spinká u boudičky.“ Od té doby nemám zdrobněliny v oblibě, a to ani u vlastních jmen. Je už jasné, že Lucie Bílá nikdy nebude mou favoritkou?
2. Mlsat. U tohoto slova si vždycky představím medvěda, který v lese objevil včely a teď oblizuje plástev, až mu med kape od tlamy. Tohoto spojení se bohužel neumím zbavit, a proto představa, jak něco mlsám, mi fakt nahání hrůzu. Sladkosti jím, to jo, ale mlsat? Nikdy!
3. Pohoda. Velmi aktuální teď na konci roku, kdy se floskule
o vánoční pohodě objevuje na každém rohu. Co to je? Jak to vypadá? Jak ji člověk pozná? A když mi ji někdo přeje, nedělá si ze mně náhodou srandu?
4. Čauky. Pa (s variantou Pa pa). Když mě takhle někdo pozdraví nebo se se mnou rozloučí, mám pocit, že mě považuje za idiota.
5. Příjemný. Podobná kategorie jako pohoda. Když o něčem slyším, že to je příjemné, hned si k tomu doplním ...a osvěžující, což bylo oblíbené slovní spojení mé bývalé kolegyně, jímž se hodnotilo cokoli, co se dalo pozřít v letním parnu.
6. Obžerství. Nepříjemný pocit ve mně vyvolává nejen slovní kmen -žer-, ale i situace, kdy někdo nazývá obžerstvím například rodinnou oslavu a při tom na vás spiklenecky mrká.
0 komentářů